Virbališkės takas 4 Palanga, LT-00127
(0 460) 48416
info@moksleiviuklubas.lt

Etnografinė stovykla/pleneras Plateliuose

Norime pasidžiaugti ir pasidalinti nepakartojamais įspūdžiais iš birželio 25-28 d. vykusios stovyklos-plenero, kuri yra mūsų vykdomos etninės kultūros plėtros programos „Palanga etnoregionų sankirtoje. Ypatumai. Savastis“ dalis.
Stovykla vyko Žemaitijos nacionaliniame parke, prie vieno didžiausių Žemaitijoje ir gražiausių Lietuvoje Platelių ežero. Kadangi šis kraštas pasižymi ne tik grožiu , bet ir savo išskirtine istorija, aplankėm ir išgirdom pasakojimus apie Platelių dvarą  ir čia įsikūrusį muziejų, linksminomės Užgavėnių ekspozicijoje, įsikūrusioje dvaro arklidėje. Lankėmės buvusiame dvaro malūne Babrungėnuose, dailininko Leonardo Černiausko galerijoje-dirbtuvėse . Taip pat apsilankėme tautodailininko Vyto Jaugėlos medžio dirbtuvėse ir senienų ekspozicijoje Gintališkėse .
Edukacines veiklas derinom su praktiniais užsiėmimais-vaikai piešė🎨, tapė, lipdė iš molio, pynė iš žolynų, siuvo Užgavėnių kaukes, ragavo žemaitiškus patiekalus bei šoko ir žaidė liaudies žaidimus su mus aplankiusiais Platelių folklorinio ansamblio dalyviais👫.
Ir žinoma, vaikai ilsėjosi, maudėsi ežere, rinko žemuoges, mėgavosi nuostabia gamta…
Tikėsimės, vaikų atmintyje ilgam išliks vakarojimai prie laužo, žemaičių kalba, legendos apie ežerą, bei nepakartojamas šio krašto grožis.