Virbališkės takas 4 Palanga, LT-00127
(8 460) 48416
moksleiviuklubas@gmail.com

Respublikinė konferencija Neformaliojo vaikų ugdymo galimybės ir iššūkiai

Didėjantis poreikis kokybiškai leisti laisvalaikį vaikams ir jaunimui reikalauja naujo požiūrio į neformalųjį švietimą. Atsižvelgiant į šį poreikį bei siekiant gerinti neformaliojo ugdymo kokybę Palangos moksleivių klubas ir Švietimo pagalbos tarnyba š. m. rugpjūčio 20 dieną organizavo Respublikinę konferenciją „Neformaliojo vaikų ugdymo galimybės ir iššūkiai“.  Konferencijos tikslas – pasidalinti neformaliojo vaikų ugdymo patirtimi ir apžvelgti kylančius iššūkius. Konferencijos organizatoriai skatino pedagogus bendradarbiauti, komunikuoti, pristatyti kūrybiškumą ir inovatyvumą skatinančius metodus, pasidalyti unikaliomis ir tradicinėmis mokymo (-si) idėjomis neformaliame ugdyme ir aptarti neformaliojo vaikų švietimo problemas.
Konferencijoje dalyvavo 124 svečiai iš Akmenės, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Radviliškio, Šiaulių, Šilutės, Tauragės, Telšių, Vilniaus ir kitur, iš viso iš 22 Lietuvos savivaldybių. Buvo išklaustyta 16 pranešimų. Pranešėjai apžvelgė neformalųjį ugdymą 21 amžiaus kontekste, mokytojų pasidalytosios lyderystės įtaką mokiniui, karjeros kompetencijų ugdymą, bei dalinosi gerosiomis praktikomis neformaliajame ugdyme. 
Išklausius pranešimus galima teigti, kad Lietuvos mokyklos bei kitos neformaliojo ugdymo įstaigos rūpinasi neformaliojo vaikų švietimo kokybe ir įvairove, skatina vaikų kūrybiškumą, ypatingai rūpinasi bendrųjų kompetencijų ugdymu. Pristatyti moksliniai tyrimai atskleidė, kad labai svarbus neformaliojo švietimo mokytojo vaidmuo: nuo jo priklauso ugdytinio pasiekimai, motyvacija pasirinktai veiklai, karjeros planavimui.
Puikus vasaros laikas, nuostabi ir įsimintina Kurhauzo erdvė, geros susirinkusiųjų emocijos skatino diskusijoms.  Po konferencijos dalyviai neskubėjo skirstytis, bet džiaugėsi puikiai organizuotu renginiu, dalijosi savo patirtimi bei pastebėjimais, keitėsi asmeniniais kontaktais, planavo bendras veiklas ateinantiems metams ir vylėsi, kad konferencija tapts tradicine, vykstančia kasmet.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *