Virbališkės takas 4 Palanga, LT-00127
(0 460) 48416
info@moksleiviuklubas.lt

Šachmatų būrelis

Vadovas Saulius Rackevičius

„Aš, Saulius Rackevičius, su šachmatais susipažinau būdamas 7 metų. Žaidimo taisyklių išmokau stebėdamas suaugusių žaidimą, o ko dar nesupratau, įsisavinau pats žaisdamas. Būdamas pradinuku, mokyklos šachmatų būrelyje įveikdavau žymiai vyresnius moksleivius, todėl buvau pramintas ,,Karpovu‘‘ (tuometinio pasaulio šachmatų čempiono pavardė). Vėliau 4 metus treniravausi Šiaulių sporto mokyklos šachmatų skyriuje, kur palaipsniui įvykdžiau kandidato į sporto meistrus normatyvą. Buvau Lietuvos jaunių šachmatų rinktinės nariu. 1990m. rugpjūtį, būdamas 16 metų, tapau Lietuvos jaunių klasikinių šachmatų čempionu amžiaus grupėje iki 18 metų.

Mokant moksleivius šachmatų paslapčių, teko treniruoti aukšto lygio Lietuvos vaikų, jaunučių šachmatų čempionus ir prizininkus bei sunkiai elementarias taisykles įsisavinančius vaikus. Manau, kad gerbtinos visų moksleivių pastangos siekiant tobulėjimo. Dažnai matau, kad mažytis supratimo padidėjimas gali atnešti daugiau džiaugsmo, nei skambios pergalės. Tad visus kviečiu lankyti šachmatų užsiėmimus  ir  atrasti  tai, kas skatina  tobulėti, augti kaip asmenybėms”.

 

 

Užsiėmimų laikas:
Antradieniais ir ketvirtadieniais

15.45-17.20 – pradedantieji
17.30-19.05 – pažengę

 

Kviečiame prisijungti 6-19 metų šachmatų mylėtojus ar norinčius išmokti jais žaisti.

Šachmatai – ir sportas, ir menas, ir mokslas. Čia savo vietą gali rasti  ir mėgstantys pasivaržyti, ir vertinantys grožį, o taip pat ir mėgstantys logiškai mąstyti, analizuoti, kaupti žinias. Yra atlikta tyrimų, kurie parodo, jog užsiiminėjantys šachmatais geriau mokosi mokykloje, yra kūrybiškesni, ugdosi matematinį mąstymą.

Būrelio mokiniai susipažins su senojo žaidimo taisyklėmis, strategijos ir taktikos pagrindais. Vaikai mokysis mąstyti logiškai ir strategiškai, planuoti ir numatyti kelis žingsnius į priekį. Organizuosime įvairius turnyrus.

Šachmatų privalumas – tai matematinį mąstymą ugdantis loginis žaidimas, neatsiejamas nuo sportinio intereso.