Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Kontaktai

Susisiekite su mumis

Mūsų adresas:
Vasario 16-osios g. 6
Palanga

Įstaigos kodas:
190275851

Telefonas:
8 460 48416
8 682 30504

el.paštas:
moksleiviuklubas@gmail.com

 

Mūsų puslapis Facebook

Tuja

Tuja (lot. Thuja, angl. Thuja, vok. Lebensbäume) – kiparisinių (Cupressaceae) šeimos augalų gentis. Genties pavadinimas iš graikų k. žodžio thuia – maloniai kvepianti mediena.

Rūšys

Gentyje 5 rūšys, savaime paplitusios Šiaurės Amerikoje ir Rytų Azijoje.
Lietuvos botanikos soduose, parkuose bei sodybų želdiniuose auginamos 3 rūšys:
Vakarinė tuja (Thuja occidentalis)
Korėjinė tuja (Thuja koraiensis)
Didžioji tuja (Thuja plicata)
Seniau genčiai buvo priskiriama rytinė tuja (Thuja orientalis), tačiau dabar išskirta į atskirą tujūnų (Platycladus) gentį.

Pavadinimo kilmė

Spėjama, kad tujų pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžio thuja, kuris žymi maloniai kvepiančią medieną.

Vakarinė tuja

Vakarinė tuja (lot. Thuja occidentalis, angl. Arborvitae, Eastern Arborvitae, vok. Abendländischer Lebensbaum) – kiparisinių (Cupressaceae) šeimos augalas, savaime augantis Šiaurės Amerikos rytuose.
Tai iki 20 m aukščio kūgiškas medis su vienu ar keletu kamienų, kuriuos dengia supleišėjusi raudonai ruda žievė.

   
 

Šakos tankios, neilgos, tiesiasi horizontaliai, o ant jų pražangiai išsidėsčiusios plokščios šakelės. Lapai žvynelių formos, šiek tiek blizgančia tamsiai žalia viršutine ir matine šviesiai žalia apatine puse. Žiemą žvyneliai įgauna rusvą atspalvį. Kankorėžiai 0,8-1,2 cm ilgio, iš 8-10 žvynelių. Smulkios (3 mm ilgio) sparnuotos plokščios sėklos prinoksta rugsėjo mėnesį ir dauguma greitai išbyra. Daugelis augalų dera taip gausiai, kad iš tolo medžiai atrodo rudi. Patrintos šakelės ir kankorėžiai maloniai kvepia.
Neretai vakarinės tujos painiojamos su kitais kiparisinių šeimos atstovais – tujeniu ir puskiparisiu.
Vakarinė tuja – vienas mėgiamiausių Lietuvos želdynų augalų, nes ją lengva dauginti ir auginti, be to, yra labai daug dekoratyviųjų formų.

Didžioji Lietuvos tuja

Didžiausia Lietuvos tuja auga Kintuose, prie girininkijos pastato, – jos aukštis yra apie 18 metrų, lajos plotis – apie 12 metrų. Europoje didesnė žinoma tik Šveicarijoje. Kokio amžiaus Kintų Didžioji tuja, pasakyti sunku, nes medis dvikamienis, todėl pagal rieves nustatyti amžiaus negalima. Yra žinoma, kad girininkijos pastatas buvo statomas apie 1902-1912 metus, spėjama, kad tada ir pasodinta Didžioji tuja.

Didžioji Lietuvos tuja KintuoseDidžioji Lietuvos tuja Kintuose

Yra žinoma, kad girininkijos pastatas buvo statomas apie 1902 – 1912 metus. Pastačius pastatą buvo, kaip ir šiais laikais, puošiama aplinka. Todėl yra pagrindo manyti, kad tada ir pasodino šią tują, kuriai labai patiko ši vieta ir ji išaugo iki didžiausios Lietuvoje.

1973 m. išleistame dendrologijos vadovėlyje rašoma, kad Kintų girininkijos ( Kv. 26) pasodoje auga labai įspūdinga dviliemenė didžioji tuja. 1973 m. duomenimis didžioji tuja buvo apie 16 m. aukščio, kamieno skersmuo 1 m. aukštyje nuo žemės- 85 cm., o šakos sudarė  9m. skersmens ratą ir siekė žemę. Nuo 1986 m. tuja – gamtos paminklas.

2004 m. Kintų girininkijos darbuotojų iniciatyva tuja vėl buvo išmatuota. Medžio aukštis buvo- 18,2 m., kamieno skersmuo 1,3 m. aukštyje- 1,02 m. , lajos skersmuo- apie 10,5 m., o vešlios šakos siekė žemę.Kiekvienais metai tuja paauga keletą centimetrų į aukštį ir plotį.

Didžioji tuja

Didžioji tuja, (lot. Thuja plicata, angl. Western Redcedar) – kiparisinių (Cupressaceae) šeimos medžių rūšis. Tai vienas masyviausių mūsų planetos medžių.

Paplitimas

Auga Šiaurės Amerikos žemyno vakarų pakrantėje, dabartinių JAV (Vašingtono, Oregono, šiaurės Kalifornijos), šiaurės Aidaho, vakarų Montanos valstijose) ir Kanados (Britanijos Kolumbija) teritorijose.
Introdukuotos vidutinių platumų klimato zonoje, įskaitant ir vakarų Europą, Australiją (į šiaurę iki pat Sidnio), Naujojoje Zelandijoje, rytinėje JAV pakrantėje (jos šiaurėje iki centrinės Niujorko valstijos dalies ir Havajų salų kalnuotose vietose. Naturalizuota JK, taip pat introdukuota Lietuvoje.

Požymiai

Savo natūralaus paplitimo areale dažniausiai pasitaiko iki 30-53 m, didžiausias šių medžių aukštis iki 65–75 m. Kamienai iki 3–4 m skersmens, didžiausio skersmens iki 6,04 m. Didžiausio tūrio šios rūšies medis - 500 m³.

     
     

Amžius

Dažnai pasitaiko gyvenančių iki 800-1000 metų, yra žinomas 1460 metų turintis medis.

Korėjinė tuja

Korėjinė tuja (lot. Thuja koraiensis, angl. Korean arbor-vitae, vok. Koreanischer Lebensbaum) – kiparisinių (Cupressaceae) šeimos augalas, savaime auga pietų ir šiaurės Korėjose, bei š.r. Kinijoje.
Tai ištisai žaliuojantis krūmas arba neaukštas medelis. Savo natūralaus paplitimo areale užauga 3-10 m aukščio. kankorėžėliai ovalios formos, gelsvai žali, subrendę - raudonai rudi 7-11 mm ilgio, 4-5 mm pločio.

   

 

 

PALANGOS MOKSLEIVIŲ KLUBAS SKELBIA KONKURSĄ

Skelbiamas konkursas direktoriaus pavaduotojo ūkiui pareigoms (0,5 etato) užimti

Darbo pobūdis:

 1. Organizuoti ir koordinuoti tiesiogiai pavaldaus aptarnaujančio personalo darbą mokykloje.
 2. Savarankiškai vykdyti darbo pobūdį atitinkančias funkcijas.
 3. Sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu valstybine kalba, rengti dokumentus.
 4. Supažindinti darbuotojus su priešgaisrinės saugos ir darbų saugos reikalavimais, organizuoti civilinės saugos mokymus ir tvarkyti dokumentus.
 5. Organizuoti ir vadovauti pastatų, patalpų ir materialinių vertybių techninės būklės priežiūrai, apsaugai ir vykdyti jų apskaitą.
 6. Tvarkyti viešųjų pirkimų dokumentus ir atlikti viešųjų pirkimų organizatoriaus funkcijas.
 7. Tvarkyti nelaimingų atsitikimų tyrimų dokumentus.
 8. Rengti metinį įstaigos ūkinės veiklos planą ir metinę ūkinės veiklos ataskaitą.

Reikalavimai pretendentui:

 1. Ne žemesnis kaip aukštasis išsilavinimas (A2).
 2. Ne mažesnė kaip 5 metų darbinė patirtis.
 3. Ne mažesnė kaip 1 metų administracinio darbo patirtis.
 4. Išmanyti Lietuvos Respublikos įstatymus, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimus, Lietuvos Respublikos Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymus, reglamentuojančius darbo pobūdyje išvardintą veiklą ir gebėti juos taikyti praktiškai.
 5. Išmanyti įstatymų, norminių aktų ar kitų privalomų dokumentų reikalavimus.
 6. Geri darbo kompiuteriu įgūdžiai, mokėjimas naudotis informacinėmis technologijomis, MS Office paketu, interneto naršykle.
 7. Išmanyti raštvedybos taisykles, mokėti jas taikyti praktiškai.
 8. Būti darbščiam, kūrybiškam, iniciatyviam, atspariam stresui, gebėti dirbti komandoje, spręsti iškilusias problemas ir konfliktus, palaikyti gerą mikroklimatą tarp darbuotojų, savarankiškai planuoti, organizuoti savo ir pavaldžių darbuotojų darbą, mokėti kaupti, sisteminti, apibendrinti informaciją ir rengti išvadas, rengti ataskaitas ir kitus dokumentus, gebėti sklandžiai reikšti mintis žodžiu ir raštu.
 9. Turėti darbo įgūdžių ūkio aptarnavimo srityje.
 10. Gaisrinės, darbų saugos bei civilinės saugos išmanymas.
 11. Turėti privalomųjų higienos įgūdžių mokymų pažymėjimą.
 12. Turėti patirties vykdant viešuosius pirkimus, CPO ir CPO IS, gebėti orientuotis kainų, prekių ir paslaugų rinkoje. Išmanyti marketingo principus.

Privalumai:

Vairuotojo pažymėjimas ir galimybė naudotis asmeniniu transportu, anglų ir rusų kalbų mokėjimas, atidumas smulkmenoms nepametant bendro situacijos vaizdo, gebėjimas kurti jaukią fizinę aplinką, mokėjimas kurti ir išlaikyti gerus tarpusavio santykius, atvirumas naujovėms, pagarba tradicijoms.

Pretendentas turi pateikti šiuos dokumentus:

 1. Prašymą leisti dalyvauti konkurse.
 2. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, išsilavinimą patvirtinančius dokumentus ir šių dokumentų kopijas.
 3. Gyvenimo aprašymą.
 4. Užpildytą pretendento anketą.
 5. asmeninių privalumų sąrašą, kuriame pretendentas laisva forma nurodo savo gebėjimus ir dalykines savybes.
 6. Galima pateikti buvusių darbdavių rekomendacijas.

Pretendentų atrankos būdas - konkurso metu vertinamas testas žodžiu ir raštu. Pretendentams, kurie atitiks konkurso skelbime nustatytus kvalifikacinius reikalavimus, pranešime apie dalyvavimą pretendentų atrankoje, atrankos datą, vietą ir laiką.

Dokumentai priimami:

El. p.: moksleiviuklubas@gmail.com

Iki 2019-05-02 d.

Dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir sutikrinti grąžinami pretendentui.

Kontaktinis asmuo: Eglė Bučienė

Tel. pasiteiravimui: 8-460-48 416, mob. 8-682-30504