Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Kontaktai

Susisiekite su mumis

Mūsų adresas:
Vasario 16-osios g. 6
Palanga

Įstaigos kodas:
190275851

Telefonas:
8 460 48416
8 682 30504

el.paštas:
moksleiviuklubas@gmail.com

 

Mūsų puslapis Facebook

Programavimas C kalba su Arduino kompiuteriu

Programos vadovas - KTU profesorius Vytenis Sinkevičius,  daug metų dirbęs robotikos srityje ir siūlo šio būrelio užsiėmimus kaip įvadą į robotiką. Čia vienu metu vyksta programavimas ir konstravimas, naudojant elektronikos elementus, jutiklius, variklius ir kitokią mechatroninę mažų matmenų įrangą. Daugiametė patirtis rodo, kad nėra vieno kelio į ateities robotiką. Į ją veda daug skirtingų takelių - programavimas, elektronika, mechatronika, loginis mąstymas, algoritmų kūrimas ir kt. Ir šiame būrelyje visą tai galima išbandyti savo rankomis.

 

Programa skirta 7-12 klasių vaikams, norintiems įgyti programavimo C kalba pradinių žinių, tam panaudojant „Arduino“ mikrokompiuterius, elektroniką ir įvairius robotikos elementus. Programos trukmė 4 mėnesiai. Programos intensyvumas – 1 kartą per savaitę. Pagrindinė ugdymo organizavimo forma – konstravimas ir sukurtos konstrukcijos valdymas programuojant C kalba. Programoje vaikai konstruos įvairias indikacijas su šviesos diodais, informacijos atvaizdavimo sistemas su LED matricomis ir skystų kristalų displėjais, naudos įvairus taktilinius, garso, šviesos, spalvų ir ultragarsinius jutiklius, valdys nuolatinės srovės ir žingsninius variklius. Tai puikus įvadas į robotiką, kadangi programuojant vaikai susipažins su robotikos elementais, elektros ir elektronikos pradmenimis.

 

SchemaSchema

Konstravime naudosime Arduino Uno kompiuterį, maketavimo plokštę, jungiamuosius įvairiaspalvius laidus ir daug daug įvairių elektronikos elementų, jutiklių ir variklių. Tai reali galimybė prisiliesti prie elektronikos, mechatronikos ir robotikos, išmokti jas valdyti savo sukurtomis programomis.

ValdiklisValdiklis

Kiekviename užsiėmime bus kuriami ir tyrinėjami nedideli realūs projektai nuo pradžios iki pabaigos. O kiekvienas projektas yra trumpa ir nuostabi kelionė į technologijų pasaulį. Čia Jūs būsite ne ekskursantai, o technologijų tyrėjai ir kūrėjai. Jūs patys gausite atsakymus į klausimus – kaip veikia?, kodėl sukasi?, kaip išmatuoja? ir kt.  Galėsite suprasti kaip padaryti įvairūs įrengimai, prietaisai, žaislai ir pajusti, ką galima pakeisti, patobulinti.

RobotasRobotas

 Visa sukaupta projektų darymo ir tyrinėjimo patirtis bus puikus įvadas į robotiką, kur su Arduino kompiuteriais ir jau išbandytais jutikliais, elektronikos elementais bus galima konstruoti savo robotus, ir programuoti C kalba roboto „intelektą“.

Užsiregistruoti į užsiėmimus galite paspaudę šią nuorodą.