Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Kontaktai

Susisiekite su mumis

Mūsų adresas:
Virbališkės takas 4
Palanga, LT-
00127 

(Palangos pradinėje mokykloje)

Įstaigos kodas:

190275851

Telefonas:

(8 460) 48416

el. paštas:

moksleiviuklubas@gmail.com 

Mūsų puslapis Facebook

Programavimas C kalba su Arduino kompiuteriu

Programos vadovas - KVK profesorius Vytenis Sinkevičius,  daug metų dirbęs robotikos srityje ir siūlo šio būrelio užsiėmimus kaip įvadą į robotiką. Čia vienu metu vyksta programavimas ir konstravimas, naudojant elektronikos elementus, jutiklius, variklius ir kitokią mechatroninę mažų matmenų įrangą. Daugiametė patirtis rodo, kad nėra vieno kelio į ateities robotiką. Į ją veda daug skirtingų takelių - programavimas, elektronika, mechatronika, loginis mąstymas, algoritmų kūrimas ir kt. Ir šiame būrelyje visą tai galima išbandyti savo rankomis.

Programa skirta 7-12 klasių vaikams, norintiems įgyti programavimo C kalba pradinių žinių, tam panaudojant „Arduino“ mikrokompiuterius, elektroniką ir įvairius robotikos elementus. Programą sudaro trys etapai, kiekvieno trukmė 4 mėnesiai. Programos intensyvumas – 1 kartą per savaitę.
Užsiėmimuose kursime ir tyrinėsime nedidelius realius projektus nuo pradžios iki pabaigos. O kiekvienas projektas bus trumpa ir nuostabi kelionė į technologijų pasaulį. Čia būsime ne ekskursantai, o technologijų tyrėjai ir kūrėjai. Mes patys gausime atsakymus į klausimus – kaip veikia?, kodėl sukasi?, kaip išmatuoja? ir kt. Suprasime kaip padaryti įvairūs įrengimai, prietaisai, žaislai ir pajausime, ką galima pakeisti, patobulinti.

Pirmajame etape konstruosime įvairias sistemas su spalvotais šviesos diodais, informacijos atvaizdavimo sistemas su LED matricomis, 7 segmentų indikatoriais, generuosime muzikinius ir ne visai garsus. Tai įvadas į programavimą ir elektroniką.

Antrajame etape naudosime skystų kristalų displėjus, įvairus taktilinius, garso, šviesos, spalvų ir ultragarsinius jutiklius, valdysime nuolatinės srovės ir žingsninius variklius. Tai puikus įvadas į robotiką, kadangi susipažinsime su pagrindiniais robotikos elementais.

Konstravime naudosime „Arduino Uno“ kompiuterį, maketavimo plokštę, jungiamuosius įvairiaspalvius laidus ir daug įvairių elektronikos elementų, indikatorių, garsiakalbių, jutiklių, mikrofonų, variklių ir kt. Bus nuostabi galimybė sukurti elektroninę, mechatroninę ar rob

otinę konstrukciją ir programuojant jai suteikti „gyvybę“ – gebėjimą reaguoti į aplinką ir savarankiai priimti sprendimus.

Trečiajame etape naudosime dviratį robotą ir „Arduino Mega“ kompiuterį. Visa prieš tai sukaupta projektų darymo ir tyrinėjimo patirtis bus puikus įvadas į robotiką. Čia jau kursime roboto „intelektą“ ir mokinsime robotą savarankiai gyventi – kur nors nueiti, pasivaikščioti ir sugrįžti namo, aptikti ir aplenkti kliūtis, naudotis kompasu, be pagalbos įveikti labirintus, sekti ant grindų nubrėžtą juostą ir kt. Tai pat išmokysime robotą klausyti komandų, kurias duosime išmaniuoju telefonu.