Virbališkės takas 4 Palanga, LT-00127
(0 460) 48416
info@moksleiviuklubas.lt

Folkloro ansamblis „Kikilis”

Vadovė Diana Šeduikienė

 

 

Diana – mokytoja ekspertė, kuriai etnokultūra – gyvenimo būdas. Ji aktyviai, pasitelkdama kūrybą bei gerą nuotaiką, ugdo ir supažindina įvairaus amžiaus vaikus bei jų tėvelius su liaudies tradicijomis, įsuka į kalendorinių švenčių ratą.

„Tradicinių šokių vakaronės, muzikavimas, senosios dainos, kraštotyrinės kelionės – tai, kuom pati gyvenu jau daugelį metų! Norėčiau, kad ir vaikai gyvai susipažintų su savo krašto tradicijomis per dainas, žaidimus, keliones. Ir tau tai prie širdies? Ateik į „Kikilį“ ir kartu patirkime puikių nuotykių!“

 

 


Užsiėmimų laikas:

Trečiadieniais ir penktadieniais

13.00-15.30

Folkloro ansamblio „Kikilis“ vaikai – linksmi ir pasiutę, mėgstantys bendrauti per liaudies dainą, šokį, žaidimus, tradicinę muziką. Jų pomėgis – kraštotyrinės kelionės, tradicinių amatų pažinimas. Jie – įvairių etnostovyklų, folkloro festivalių, konkursų dalyviai. Jei nori prisijungti – ateik !

Folkloro ansamblio tikslas suburti jaunimą, besidomintį savo krašto tradicijomis ir papročiais. Per dainavimą, muzikavimą, liaudies šokį, žaidimus perteikti etnokultūrines žinias. Įvairių edukacinių užsiėmimų kraštotyrinių kelionių, stovyklų metu supažindinti vaikus su kuo įvairesnėmis etnokultūrinėmis apraiškomis. Į ansamblio veiklą įtraukti visą šeimą.

Užsiėmimų metu dainuojamos liaudies dainos, žaidžiamo liaudies žaidimai, šokami liaudies šokiai, rateliai, grojama liaudies instrumentais. Organizuojamos įvairios teminės programos, besiremiančios kalendorinėmis šventėmis. Dalyvaujama su etnine kultūra susijusiuose edukaciniuose užsiėmimuose.

Pastarieji metai ansamblio dalyviams buvo ypač sėkmingi, tapome laureatais Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurse „Tramtatulis 2023“, etnokultūrinio projekto „Mes gyvename Žemaitijoje“ viktorinoje „Namai namučiai“, regioniniame žemaičių kūrybos ir žemaitiškų skaitymų konkurse „Rokoukemies ėr korkem žemaitėška“ užėmėm trečią vietą,  Organizavome etnokultūrinę popietę „Kultūra LT@UA“ su ukrainiečių vaikais bei „Pažaiskime pavasarį“ su l/d „Žilvinas“ vaikais. Dalyvavome LR Prezidentūros organizuotame Kalėdiniame renginyje „Namų jaukumas“, Palangos Užgavėnių, Trijų karalių šventėje, respublikiniame Jurginių papročių festivalyje „Jurgi, paimk raktus“, jau tradicija tapusioje etnokultūrinėje stovykloje „Liaudies tradicijos. Šiuolaikinės improvizacijos”, kraštotyrinėje vasaros kelionėje po Lietuvą.